Gminna Biblioteka Publiczna w Turawie

Od września nie pracujemy już w soboty i niedziele. Wracamy do godzin jak przed wakacjami.

Zapraszamy po nasze książkowe nowości.

Informujemy , że w miesiącu lipcu i sierpniu Gminna Biblioteka Publiczna w Turawie czynna również w soboty i niedziele – zapraszamy.

Przypominamy o naszym profilu na FB

Pragniemy poinformować , że od dnia 10 MARCA filia biblioteczna w Zawadzie czynna już codziennie w stałych godzinach.

Zapraszmy również do polubienia nas na Fb Znajdziecie tam ciekawe informacje , linki i zabawy.

Przypominamy również o możliwości korzystania z platform e-book

LEGIMI  i IBUK-Libra

Zapraszamy czytelników do naszych bibliotek.

Wszystkie placówki biblioteczne już są czynne.   Nowy rok rozpoczął się feriami zimowymi,  a więc warto sięgnąć po lekturę. Jest w czym wybierać , a być może i okładka książki przyda się na coś w najbliższym czasie … 🙂

Więcej informacji na FB – zapraszamy do polubienia naszego profilu.

Od 1 grudnia 2020 roku już jesteśmy dla was drodzy Czytelnicy otwarci.

I to dosłownie. Można wejść do biblioteki z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Pamiętajmy również o dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa. Ograniczona jest liczba osób mogących jednocześnie przebywać w bibliotece.

Do odwołania zamknięte są filie w Ligocie Turawskiej oraz Zawadzie.

W razie pytań/ zamówień prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszymi pracownikami. Chętnie doradzimy, podpowiemy, a nawet książkę dowieziemy.

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość, przepraszając zarazem za wszelkie niedogodności.

cały dzisiejszy dzień. Pomóż mi słuc

Z przykrością informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń nakazów i zakazów w związku

z wystąpieniem stanu epidemii:

Biblioteka będzie nieczynna do dnia  29 listopada.

Drodzy nasi czytelnicy chcemy poinformować od czwartku  14 maja czekamy na Was. Obowiązywać będą pewne ograniczenia, które są związane z obecną sytuacją i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wasze i nasze. Obecnie można tylko zwrócić i wypożyczyć książki. Nie będzie można korzystać z ksera, skanu ani drukarki. Przepraszamy za utrudnienia. Jeżeli tylko sytuacja ulegnie zmianie będziemy informować na bieżąco.

Istnieje możliwość zamówienia wybranych tytułów książek telefonicznie lub wysyłając wiadomośc na naszą pocztę w Gminnej Bibliotece jak również w filiach.

W zakładce REGULAMINY znajdziecie informacje odnośnie pracy wypożyczalni w czasie trwania COVID -19 w Polsce

Informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie oraz zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminna  Biblioteka Publiczna w Turawie oraz wszystkie jej filie od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania będą nieczynne .

Za niedogodności przepraszamy, o każdej kolejnej zmianie będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy jednocześnie do korzystania  z bazy e-książek IBUK- Libra.   Kody dostępu będą   przesyłane po podaniu drogą elektroniczną imienia          i nazwiska czytelników  Gminnej Biblioteki Publicznej       i jej  filii na adres gbpturawa@o2.p

19.05.2015 r. – Spektakl dla dzieci

Biblioteka Publiczna w Turawie zaprasza dzieci w dniu 19 maja 2015 r. na spektakl teatru „Maska” pt. „Skradzione mądrości”.

Harmonogram:
Gminna Biblioteka Publiczna w Turawie na godz. 9:30,
Filia Ligota Turawska na godz. 11:00,
Filia Zawada na godz. 13:00.

Konkurs pt. „Zobacz jak jest u mnie!”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ogłasza konkurs dla dzieci szkół podstawowych, którego współorganizatorami są biblioteki publiczne w Powiecie Opolskim. Konkurs trwa od 05.05.2015 do 25.06.2015, a rozstrzygniecie konkursu nastąpi we wrześniu 2015 r.

Materiały do pobrania:
Karta zgłoszeniowa

02.02.2015 r. – Warsztaty Teatralne

Gminna Biblioteka Publiczna w Turawie zaprasza na Warsztaty Teatralne, które odbywać się będą w Publicznym Gimnazjum w Turawie. Pierwsze zajęcia już w środę 4 lutego o godz. 14:30.

Są to bezpłatne zajęcia oparte m.in. na technice świadomej improwizacji, opracowanej i wykorzystywanej w najlepszych szkołach aktorskich w USA.

Warsztaty poprowadzi zawodowy aktor.

16.01.2015 r. – IBUK Libra – platforma książek elektronicznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Turawie informuje, iż wykupiła dostęp do wybranych publikacji w IBUK Libra – platformie książek elektronicznych.

IBUK Libra to projekt stworzony przez Wydawnictwo Naukowe PWN, dzięki któremu nie wychodząc z domu, można za darmo przeglądać publikacje elektroniczne dostępne w serwisie. Aby korzystać z zasobów IBUK LIBRA należy jednorazowo założyć osobiste konto myIBUK, umożliwiające danemu użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem, czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych i przeprowadzanie wszystkich innych operacji. Do założonego konta następnie trzeba przypisać specjalny kod umożliwiający dostęp do publikacji. Uzyskanie kodu jest możliwe wyłącznie w siedzibie biblioteki.

Wejście do serwisu
Tytułowy wykaz dostępnych tytułów

16.01.2015 r. – Biblioteka Publiczna w Turawie zaprasza na wystawę prac pokonkursowych, pt. „Zyca Ci… Pocztówka okolicznościowa ze Śląska Opolskiego”.

Wystawę będzie można zobaczyć:
Gminnej Bibliotece Publicznej w Turawie od 19 do 30 stycznia br.
Filii bibliotecznej w Ligocie Turawskiej od 02 do 06 lutego br. oraz
Filii bibliotecznej w Zawadzie od 09 do 13 lutego br.

Gminna Biblioteka zaprasza do filii w Ligocie Turawskiej na wystawę pt.”Legendy powiatu opolskiego”